Volta U13 poole hooaja kokkuvõte: võrdväärsetelt vastastelt võeti punkte

Urmas Hepneri ja Frank Sumbergi juhendatav Põhja-Tallinna JK Volta U13 võistkond teenis
aasta esimeses pooles kaheksa liigamänguga kümme punkti.

„Üldiselt jään rahule. Mõned vastased olid meist igas elemendis üle, mõned meiega võrdsed. Nendelt, kellega sai võrdselt mängitud, sai ka punkte võetud,“ kommenteeris Sumberg hooaja esimest poolt.

Kolm mängu Volta võitis, ühe viigistas ja neli kaotas. Kahetsust tekitab treeneris poolaasta viimane matš, milles kaotati võõrsil Kärdla Linnameeskonnale 0:3.

„Mina leian, et need teenitud punktid on õiglased ja selle üle nuriseda ei saa. Kripeldama jääb tõenäoliselt viimane mäng Kärdlas, kus sealne Linnameeskond ei olnud meist parem, kuigi neil olid selgelt vanemad poisid. Lihtsalt muruväljaku teistsugused omadused pakkusid vastastele kolm olukorda,“ rääkis Sumberg.

Tabelis jagavad Volta ja Kärdla hetkel 11 võistkonna seas 7.-8. kohta, kuid hiidlased on pidanud kaks kohtumist rohkem.

Suvalisest lahmimisest saadi lahti

„Trennides osalemine on päris hea. Need, kes liigas mängivad, on alati trennis. Aga nagu öeldakse, saab alati paremini,“ ütles Sumberg. „Paljud poisid on teinud kõva arengu. Osad mitte nii palju, aga osad korraliku, arvestades et see on meie esimene hooaeg. Sellegipoolest on veel tööd kõvasti teha.“

„Kõige rohkem oleme töötanud poistega palli käitlemise kallal, nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Teine asi, mida oleme teinud kordi nii saalis kui ka väljas, on olukorrad ründajad vs kaitse. Situatsioonid ja olukordade tekitamine, samuti söödutehnika,“ jätkas noortetreener.

„Kõige enam on minu silmis arenenud just palliga tegutsemine individuaalselt. Alguses lahmiti palli ükskõik kuhu sai, aga nüüd on juba selgelt näha, et liigutakse ise, proovitakse ette võtta, otsitakse kaaslast ning tahetakse olukordi tekitada.“

Teisel poolaastal ootab Voltat ees tervelt 12 liigamängu. Neist esimene toimub 6. augustil kell 12.00, kui Sõle jalgpallihallis on külaliseks FC Kose.

„Eesmärk on kindlasti minna igale mängule võimsalt peale. Kui suudaksime hooaja teises pooles sama palju punkte saada, oleks ilus. Rohkem punkte oleks juba boonus,“ ütles Sumberg.

„Tahaks just näha, kuidas suudame mängida nende meeskondadega, kellele me kaotasime. Kas oleme suutnud järeldusi teha ja olulisemaid vigu vältida. Sooviks näha ka arenguprotsessi. Kas suudame minna veel paremaks?“