Volta ’02 poole hooaja kokkuvõte: jalgpalli algteadmised on selgeks saadud

Tarmo Rüütli ja Karl Karimõisa juhendatav Põhja-Tallinna JK Volta noorte rahvaliiga
võistkond kaotas hooaja esimesel poolel kõik neli liigamängu. Karimõisa jäi siiski poolaastaga rahule, kuna tiimis on välja kujunenud tuumik, kes käib korralikult trennides kohal, ning algteadmised on selged ja areng nähtav.„Üldiselt olen hooaja esimese poolega rahul. Heameelt teeb see, et meil on nüüdseks välja kujunenud meeskond. Mõni üksik on tulnud ja läinud, aga tuumik on olemas. Meid ei ole küll palju, aga nendele, kes on, väga meeldib ja nad on alati olemas. Tulemustele ei ole mõtet veel väga rõhuda ega neid ületähtsustada. Oleme noor võistkond ja areneda on muidugi veel palju,“ sõnas Karimõisa.

„Tuumik käib enamasti väga ilusti trennides ja seda on näha ka noorte arengust. Mõned inimesed pole meil trennidest põhimõtteliselt kunagi puudunud, alates septembrist võib-olla ainult kaks-kolm korda. See näitab, et neile ikka meeldib, mida me teeme,“ jätkas treener.

„Need, kes alati trennis käivad, on natuke tublimad kui need, kes nii palju kohal käia ei saa. Aga üldine areng on toimunud ikka kõigil. Septembris, kui me alustasime, ei osanud enamus palliga väga midagi peale hakata, aga nüüdseks on kõik saanud jalgpalli algteadmised selgeks. Oleme pannud palju rõhku jalgpalli põhielementidele nagu sööt, palli vedamine ja löök.“

Aasta alguses jäädi sõprusmängudes alla Spinile 3:9 ja FC Flora teisele võistkonnale 3:6. Liigamatšides on Volta kaotanud kaks korda suurelt (0:12 Harju JK Jürile ja 0:6 JK Tallinna Kalevile), kuid kaks korda minimaalselt (4:5 Tabasalu JK-le ja 3:4 Kohtla-Järve SK Zenitile).

„Kaotuste põhjused on olnud erinevad. Sõprusmängus Floraga olid vastased vanemad ja suuremad. Nende vastu oli füüsiliselt raske mängida, aga saime neile tegelikult kenasti vastu. Kuid üldine kaotuste põhjus on ikkagi see, et vastased on tihti mänginud jalgpalli juba aastaid, nad on saanud oma baasteadmised ammu. Meie grupp on vanuses 12-14 ja jalgpalliga alles septembris alustanud. Paljude jaoks on meie võistlused olnud üldse esimesed jalgpallivõistlused. Lisaks on meie grupis erinevalt paljudest meie vastastest ka tüdrukud. Nad on küll väga tublid, kuid mõned poisid on neist palju-palju suuremad,“ selgitas Karimõisa.

„Hooaja teise poole proovime kindlasti teha juba paremini. Noortel ja ka treeneritel on juba mingisugune arusaam mängudest ja vastastest. Teeme samamoodi trenni edasi ja pingutame tublisti ning usun, et saame ka mõne võidu. Kohtla-Järvet ja Tabasalut on meil ikka võimalik võita. Selleks peaksid aga kõik saama mängule tulla ja natuke on õnne vaja.“

Hooaja esimesel poolel toimusid noorte rahvaliigas Volta kodumängud, teises pooles peetakse võõrsilkohtumised.