Raimond Kaljulaid asus JK Volta presidendiks

Teisipäeval nimetati Stroomi ranna jalgpalliplatsil Põhja-Tallinna JK Volta
presidendiks linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.JK Volta pusa oli Kaljulaiul üritusele tulles juba seljas, kohapeal andis klubi juhatuse esimees Raimo Nõu talle üle ka Volta salli.

„Kui klubi oli septembris värskelt asutatud, siis me ei määranud veel presidenti, kuna see ei tundunud olevat teema, mida peaks kõige esimeses järgus lahendama. Mõtlesime, et president peaks olema keegi väljastpoolt klubi töötajaskonda. Käisime välja erinevaid kandidaate, kuigi Raimond oli juba üks esimesi nimesid, kelle peale mõtlesime,“ rääkis Nõu pressikonverentsi alustuseks.

Ta jätkas: „Kevade poole, kui klubi oli juba päris palju kasvanud ja esimese talveraskuse üle elanud, muutus see teema jälle aktuaalseks. Kuu aega tagasi rääkisime Raimondiga konkreetsemalt. Mul oli hea meel, et Raimond hästi põhjalikult kaalus, analüüsis, võttis mõtlemisaega ning ütles siis, et on valmis meile appi tulema ja klubi president olema. Loodan, et see koostöö jääb kestma pikkadeks aastateks.“

Nõu märkis, et klubi sai endale presidendiks tähtsa, aga ka väga toreda ja aktiivse mehe, kes on JK Volta vastu siirast huvi tundnud. „Raimondi lisandumine annab meile hea energia ja stiimuli jõuda esindusmeeskonnaga miks mitte isegi meistriliigasse välja.“

Kaljulaid ja Nõu said tuttavaks juba ligi 20 aastat tagasi, kui Nõu oli Spordilehe tegevtoimetaja ja Kaljulaid kirjutas sinna orienteerumise-teemalise artikli. Spordilehe tegevuse lõppemise tõttu toona katkenud koostöö on nüüd uuesti algamas.

Kaljulaid pidas Ratasega nõu

Värske klubi president Kaljulaid mõtles enda sõnul enne ettepaneku vastuvõtmist sellele tõsiselt kuu aega. „Pidasin nõu muuhulgas ka oma sõbra Jüri Ratasega, kellel on pikk korvpalliliidu kogemus. Ta ütles mulle, et kõige olulisem on see, kas ma tunnen endas entusiasmi ja energiat sellesse projekti päriselt aega panustada. Ma ütlesin, et tunnen, ja sellepärast ma nüüd siin olengi,“ selgitas Kaljulaid.

„Minu meelest on see väga suure entusiasmiga ja hea emotsionaalse energiaga tehtud klubi. Mulle isiklikult on kõige olulisem see, et võimalikult paljudel Põhja-Tallinna ja Tallinna noortel oleks võimalus sporti teha ja jalgpalli mängima õppida. Miks mitte ei võiks neist parimad tõusta välja kuni rahvusvahelise tasemeni,“ jätkas president.

„Kuna ma kandideerin sügisel kohalikel valimistel, siis enne seda on keerulisem aega leida, aga pärast kavatsen kindlasti klubisse panustada. Alati, kui ma olen endale elus kohustuse võtnud, olen ma seda ka täitnud. Ma väga usun sellesse klubisse. Arvan, et piirkonna noortele – nii poiss- kui ka tütarlastele – on seda klubi vaja.“

Oma suhet jalgpalliga peab Kaljulaid selliseks, nagu on enamikel inimestel. „Suurturniiridele elan väga kaasa. Kui on EM-i või MM-i otsustavad mängud, siis unustan kõik muu ära ja keskendun sellele.“

Uue presidendi tuleku üle avaldas heameelt ka Volta peatreener Tarmo Rüütli. „Kui ei oleks selliseid inimesi, kes toetavad nii sõna kui ka teoga, siis oleks palju raskem, aga praegusel hetkel on meil kõik noored treenerid hingega asja kallal ja ma tunnen, et olen heasse seltskonda sattunud. Ma olen väga rahul, et ka Raimond Kaljulaid meiega liitus, ja loodame, et koostöö jääb püsima pikkadeks aastateks,“ sõnas Rüütli.

Stroomi ranna vutiplatsile pandi uued võrgud

Pressikonverentsi lõpetuseks lõid Nõu, Kaljulaid ja Rüütli pidulikult viimased vaiad maasse, kinnitades Stroomi ranna jalgpalliplatsi väravatele uued võrgud. Rüütli mõõtis oma sammudega penaltipunkti kauguse välja, Volta noortetööjuht Urmas Hepner kehastus puurivahiks ja Kaljulaid asus oma pealelöökidega väravavõrku sisse õnnistama. President sai algul pihta nii värava kõrval lehvinud Volta lipule kui ka väravavõrgule, aga seejärel suutis Hepner ka tõrjeid teha.

„Väravavõrke ei ole siin juba aastaid olnud, ainult ühed narmad olid alles. Kogukonnaklubina peame panustama ka sellisesse tegevusse, et noored või ka täiskasvanud saaksid siia oma lõbuks palli togima tulla. Jalgpallivärava küljes võrk on täiesti elementaarne asi,“ kommenteeris Nõu.

„Loodame, et need võrgud jäävad siia ilusasti püsima,“ ütles Kaljulaid. „Klubi on küll väga uus, aga on juba elu siin linnaosas kuidagi lõbusamaks muutnud. Soov olla tugev kogukonnaklubi on minu arvates väga tähtis.“