Põhja-Tallinna noorte kevadjooksul lustis 121 last

Põhja-Tallinna JK Volta läbiviidud Põhja-Tallinna noorte kevadjooksul lustis 121 last.
Laupäeval
Stroomi rannas ilusa päikesepaistelise ilmaga toimunud üritusel läbiti 1,5 kilomeetri pikkune jooksuring ja jätkus ka muid tegevusi.

Kell 9.30 avati registreerimistelk, kust kõik osalejad said endale numbri. Jooksu eel tehti korvpalliplatsil ühine soojendusvõimlemine, et jooksmine libedamalt läheks. Linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ütles seejärel lühikesed tervitussõnad ja tulistas kell 11.00 stardipaugu.

Esimesena jõudis finišisse Johanna Maria Jõgisu, kellel kulus raja läbimiseks kõigest 5 minutit ja 36 sekundit. Ta oli ühtlasi 15-16-aastaste tüdrukute vanusegrupi ainus võistleja.

Jõgisu sõnul oli üritus mõnus, kuid ta tahtnuks ka rohkem endavanuseid konkurente näha. „Oli ilus ilm, aga lõpus polnud enam kellegi järgi joosta ja ei olnud enam lihtne rütmi kätte saada,“ ütles võitja.

See, et poisid teda ei edestanud, tuli talle üllatusena. „Ma mõtlesin küll, et nad panevad ikka eest ära, aga ju siis tuleb neil veel trenni teha,“ lisas Jõgisu, kes käib ise viievõistluse trennis.

Finišis ootas igat osalejat jäätis ja joogivesi. Jooksu järel autasustati iga vanusegrupi esikolmikut medalitega ning jagati diplomeid ja loosiauhindu.

Kaks esikohta läksid lausa samasse perekonda: 10-11-aastaste poiste klassis osutus parimaks Oskar Orupõld ning kuni 7-aastaste tüdrukute seas oli kiireim Nora Orupõld. „Oli hästi põnev joosta ühel rajal koos suurematega ja sain sellest palju kogemust,“ rõõmustas Oskar. Soojendusvõimlemisest oli tema sõnul kasu: „See tegi liigesed lahti ja aitas paremini joosta.“

Kahe võiduka lapse ema Edith Tatari hinnangul on sellised üritused vajalikud: „Hästi tore, et selliseid asju korraldatakse. Emadele-isadele korraldatakse üldiselt rohkem kui lastele, näiteks on kohe tulemas SEB Maijooks. Lastele on üldse vähe üritusi. Ma isegi imestan, et rahvast rohkem ei ole. Aga tundub, et inimesed tahavad sellel hommikusel kellaajal magada.“

Kuigi võistlustules olid kuni 16-aastased lapsed, läbis jooksuraja väljaspool arvestust ka JK Volta peatreener Tarmo Rüütli. „Ma jään rahule, et jooksin raja läbi ja olin ära teeninud selle jäätise, mille linnaosa vanem ulatas. Naudin seda keskkonda ja ilma, väike sportlik liigutamine on väga meeldiv,“ kommenteeris Rüütli, kes eelistab üldiselt siiski niisama jooksmisele palli järele jooksmist.

Treener nägi võistlusrada läbides, et lastele jooksmine meeldis: „Lapsed ju lähevad hasarti ja tunnevad rõõmu. Raja peal oli näha, kuidas nii mõnigi laps oli väga närvis, sest ema tahtis kõndida, aga tema tahtis joosta.“

Jooksu eel ja järel said lapsed käsile võtta ka mitu muud huvitavat tegevust. Palli sai lüüa minijalgpalliplatsil ja visata korvpalliväljakul. Võimalik oli tegeleda discgolfiga ning emadepäevaks savist kingituste meisterdamisega.

Mitu tulist lahingut peeti köieveos, kus JK Volta treenerid kaotasid seitsmekesi algul laste ja seejärel emade võistkonnale.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja Julianna Jurtšenko sõnul kulges laupäevane ettevõtmine suurepäraselt: „Ma tõesti väga loodan, et järgmisel aastal teeb Volta sama üritust uuesti, sest minu meelest õnnestus see täna sada protsenti.“

„Kui vaadata, et täna toimus üritus esimest korda ja osalejaid oli nii palju, siis on kohe näha, et seda üritust oligi siia vaja. Me olemegi tervist edendav linnaosa, meil saab joosta ja see on väga tore, et selliseid üritusi korraldatakse. Suur tänu Põhja-Tallinna JK Voltale,“ lausus Jurtšenko. Ta lisas, et Volta on praegusel hetkel meie linnaosa kõige aktiivsem ja kõige noorem klubi.

Põhja-Tallinna JK Volta tänab kevadjooksu õnnestumisele kaasa aidanud abilisi ja toetajaid: jooksu peasponsor oli OÜ Volta, toetajad Premia Tallinna Külmhoone, Mobec, Viking Line ja RT Auhinnad, koostööpartner Põhja-Tallinna Valitsus ning kohapeal pakkus lastele põnevaid tegevusi Põhja-Tallinna Noortekeskus.

Kohtumiseni uuel aastal!

TULEMUSED:
[pdf-embedder url=”https://api.jkvolta.ee/wp-content/uploads/2017/05/Tulemused.pdf”]