Esindusmeeskonna hooaja esimese poole kokkuvõte

Nüüd, kui III liiga põhja tsoonis on alanud väike suvepuhkus, on paslik
võtta kokku Põhja-Tallinna JK Volta esindusmeeskonna debüüthooaja esimene pool.


Kolme vooru järel oli Voltal kirjas üks võit, üks viik ja üks kaotus, aga raske alguse järel teeniti seitse võitu järjest. Voltal pole üheski mängus värav löömata jäänud ning hetkel on löödud neli korda järjest vähemalt kuus väravat.

Ründaja Ian-Erik Valge jäi hooaja avapoolega rahule. „Esimestest mängudest jäid osad punktid saamata, kuna kokkumängu polnud, aga mida aeg edasi, seda paremaks läks ja see kajastus ka punktides,“ sõnas Valge.

Ta lisas: „Liiga tase on Volta jaoks küllalt nõrk, nagu näitavad ka mänguseisud. Teistest võistkondadest hindan Hella Hunti, nemad on oma mänguga parima mulje jätnud.“

Tallinna FC Hell Hunt külastas JK Voltat kohe avavoorus ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Seda matši jälgis koguni 212 pealtvaatajat. Kokkuvõttes on Volta kuue kodumängu keskmine publikunumber 100.

Ka üks võõrsilmäng toimus Sõle jalgpallihallis, nii et sellel väljakul on aset leidnud Volta kümnest liigakohtumisest seitse. Kaks matši on peetud Wismari staadionil, neist ühes saadi kõige napim (3:2) ja teises suurim (15:0) võit. Ainsas Tallinnast väljaspool (Sakus) toimunud kohtumises tuli ainus kaotus.

Volta eest on kümnes liigamängus platsil käinud 29 erinevat mängijat, neist 27 on pääsenud vähemalt korra põhikoosseisu. Väravaarve on avatud 14 mehel.

Kõige rohkem mänguaega on teeninud Valge (810 minutit), kellele järgnevad Jevgeni Bnatov (778), Karl Karimõisa (677), Egert Heintare (630) ja Vladislav Iljin (538). Valge on löönud ka kõige rohkem väravaid – 18 (hooaja lõpuks loodab ta kõmmutada 40 kolli). Teet Kallaste on saanud kirja 7 tabamust, Bnatov ja Karl Oskar Haak mõlemad 5.

Lisaks Karimõisale on Volta noortetreeneritest esindusmeeskonnas mänginud Frank Sumberg, Vladimir Batanov ja väravavahtide juhendaja Mairon Pihor.

Hooaja käigus on JK Voltaga liitunud endine Tallinna FC Flora U21 kapten Romet Ridamäe, Flora U19 võistkonnas mänginud Silver Räämet, Raplamaa JK-st üle tulnud Kallaste ning nigeerlased Princewill Ani ja Innocent Auta Kaduna. Liitumas on ka Hans Joosep Tammerik, kes sai eelmisel hooajal Rakvere JK Tarva eest kirja kaks Premium liiga mängu.

Tabelis hoiab JK Volta 25 punktiga esikohta. Järgnevad JK Retro ja JK Tallinna Kalev III, kes on ühe enampeetud mängu abil Voltast vastavalt ühe ja kolme punkti kaugusel.

Järgmises liigamängus kohtuvad Tarmo Rüütli hoolealused võõrsil Hella Hundiga. Heitlus toimub 30. juulil kell 16.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul.