Esindusmeeskond võitis esimese rahvusvahelise mängu penaltitega

Põhja-Tallinna JK Volta esindusmeeskond pidas oma esimese rahvusvahelise kohtumise
ja teenis pärast 2:2 viigiga lõppenud normaalaega penaltiseerias võidu.

JK Volta võõrustas Sõle jalgpallihallis soomlaste FC Honka duubelmeeskonda. Lubatud olid jooksvad edasi-tagasi vahetused. Volta mängis maha 2:0 eduseisu, kuid läbis penaltiseeria ilma ainsagi eksimuseta.

Tegemist oli suure ürituse „Eesti-Soome 100+“ raames peetud matšiga ning Volta aitas üldkokkuvõttes Eestil võita 62:49 (võitude-kaotuste suhe).

„Tänane mäng oli suurel määral meeskonnatöö. Jumal tänatud, et mängu lõpus võitsime penaltitega. Vastane oli väga hea,“ kommenteeris Volta poolkaitsja Innocent Auta Kaduna.

Kas seekordne matš oli palju raskem kui tavaline Eesti liigamäng? „Ausalt öeldes ei näe ma suurt erinevust, oli lihtsalt tavaline jalgpall,“ vastas Kaduna.

Kohtumise esimesed head väravavõimalused hakkasid tekkima pärast 20 minuti möödumist, aga Ian-Erik Valge ja Dmitri Vassilenko lähilöögid lendasid üle värava. Selle, mis võõrustajatel tegemata jäi, tegid ära soomlased ise – Peter Tiivola andis 34. minutil lohaka tagasisöödu oma puurivahist mööda, otse võrku, ja sai kirja omavärava. Vaheajale suunduti Volta 1:0 eduseisus.

63. minutil kasvatas skoori Kaduna, kelle madal löök väravavahi käte vahelt läbi lipsas. „Värava löömine oli tõeliselt võimas tunne. Värav tuli muidugi tiimitöö tulemusena,“ kommenteeris tabamuse autor.

Kui seis hakkas juba turvaline tunduma, lõi Honka mängija Tuomas Linna järjestikustel (73. ja 74.) minutitel kaks väravat, pöörates kiirelt seisu viigiliseks. „Arvan, et kaitsjad mõtlesid tolles faasis, et oleme juba võitnud, ja kaotasid kontsentratsiooni,“ lausus Kaduna.

Penaltiseerias alustas löömist Honka II. Esimese nelja vooru jooksul ei eksinud keegi, Volta poolel olid kindlad Andry-Reilo Kahr, Daniil Kulagin, Hans Joosep Tammerik ja Aleksei Naariste. Põhjanaabrid lõid oma viienda penalti mööda ja Ian-Erik Valge vormistas omade võidu.

„Penaltid on õnnemäng, vahel lööd sisse ja vahel mitte. Täna olid mu tiimikaaslased penaltites head, olgu Jumal õnnistatud,“ ütles Kaduna.

Põhja-Tallinna JK Volta – FC Honka/2 2:2(1:0), pen 5:4