Arendavas ja lõbusas linnalaagris oli tegevusi seinast seina

14.-18. augustil toimus Põhja-Tallinna JK Volta teine linnalaager, kus lapsed said
viis päeva järjest jalgpallitrenni ja muid põnevaid tegevusi teha.

GALERIID: 1 JA 2

Volta arendusjuht Annely Astoni sõnul olid peaaegu pooled seekordsed osalejad juba ka juunis toimunud esimeses linnalaagris käinud. Lisaks Volta noortele saabusid kohale sõbra kutsel kaks last klubist väljastpoolt. „Tore, et seekord oli meil laagris ka viis tüdrukut,“ märkis Aston.

Osavõtjate vanuseline koosseis oli üsna kirju. „Siin oli isegi 6-aastane laps ja 7-aastaseid oli päris palju, vanimad olid 14,“ ütles treener Aleksei Naariste. „Trenni mõttes oli kõik korras, sest jagasime treeningud vanuse järgi neljaks grupiks, treenereid jätkus. Üritustel käies kõik sõbrustasid ja suhtlesid omavahel.“

„Esimesel päeval, kui üks väike laps saabus, siis ta nägi, et kõik on nii suured, ja ütles emale, et „lähme ära“. Aga ta jäi laagrisse ja pärast oli tal kogu aeg naeratus näol,“ mäletas Naariste hästi ühte esmalt kohkunud, kuid seejärel üritust nautinud väikest asjaosalist.

Rahvastepall, kaugushüpe, saapavise ja palju muud

Esmaspäevast reedeni kell 9-16 kestnud laagris oli igapäevaselt ette nähtud vutitreening, lõunasöök ja vaba aeg, aga lisaks oli iga päev ka midagi erinevat.

„Õnneks saime tehtud kõik, mis ajakava järgi plaanis oli. Kaks viimast päeva olid küsimärgi all, sest kui vihma oleks sadanud, siis ei oleks me saanud õuetegevusi teha, aga ilmaga vedas ja saime rannas käidud,“ avaldas Naariste heameelt.

Aston lisas: „Viimasel päeval pidime terve päeva rannas veetma. Seda oli mugav teha, kuna ilm oli pilves, aga samas ei sadanud vihma.“

Esmaspäeval külastati Noortekeskust. „Noortekeskuses korraldasid noorsootöötajad meile osavusmänge. Tegime ka rahvastepalli, ühte äraarvamismängu, pallisöödumängu, kuuma kartulit ja teatevõistluseid,“ tutvustas Aston sealseid tegevusi. „Tol päeval oli halb see, et päike paistis väga kõvasti ja ei olnud ühtegi pilve. Oli natuke liiga palav, aga muidu oli väga mõnus.“

Järgmistel päevadel külastati batuudikeskust ja harrastati Tallinna Kunstigümnaasiumi staadionil kergejõustikku.

„Kergejõustikus hüppasime kaugust, jooksime üle tõkete hüpates 60 meetrit, jooksime 300 meetrit ja viskasime kauguse peale palli. Tõime ka jalgpalli-teemat sisse, lüües bowlingut jäljendades jalgpalliga pudeleid maha,“ seletas Naariste.

Neljapäeval tehti rannas osavusmänge. „Osavusmängudel oli vaja näiteks kinniseotud silmadega koonuseid läbida – võistkonnakaaslased pidid sind suunama, et kuhupoole minema pead. Loobiti kauguse peale saabast, kõksiti footbagi ja ehitati kõrguse peale torbikutest püramiidi,“ rääkis treener.

Reedel mängiti rannas jalgpalli, võisteldi köieveos ning kingiti kõikidele osalejatele jalgpall. Lõpetuseks tänasid lapsed Astonit laagri korraldamise eest võimsa külakuhjaga.

Jalgpallitrenni järel mängiti vabal ajal jalgpalli

„Kuna varsti algab sügis, siis oli vaja režiimi juurde naasta ja hommikul natuke varem ärgata,“ tõi Aston välja ühe laagri kasuliku nüansi. „Väga paljud ütlesid, et hommikul oli raske ärgata, aga see-eest jäädi õhtul pärast väsitavat pikka päeva hästi magama.“

„Lõunasöögid olid meil väga head, need tulid kohalikust lasteaiast. Lõunaks oli meil kas praad või supp. Praeks oli kartulit, kastet ja salatit, mis sai kõik imekombel otsa. Supid olid meil seljanka, nuudlisupp ja lihapallisupp. Magustoidud olid hästi head, näiteks vaniljekreem moosiga, kissell ja minu lemmik mannavaht. Ooteks olid meil alati võileivad ja värsked saiakesed. Annab paremat tahta,“ tutvustas arendusjuht laagri menüüd.

Päevakavad sisaldasid ka natuke vaba aega. Millega lapsed seda sisustasid? „Kõige populaarsem oli muidugi jalgpallitrenni järel vaba aja veetmine palli mängides,“ naeris Aston. „Populaarsuselt teiseks tegevuseks olid lauamängud, mida meil oli hästi palju. Lastele meeldisid ka erinevad kaardimängud ja tegelikult ka raamatud. Hästi palju räägiti ja mängiti koos, vahepeal mõeldi rahulikult. Nii et vaba aja sisustamine oli täiesti seinast seina. Batuudikeskuses lasime lastel samuti mõnusalt ringi joosta ja vaba aega nautida.“

Naariste sõnul saab laagris toimunud arengut hinnata alles sellele järgneva nädala jooksul, aga varasemale kogemusele toetudes võib teha optimistliku prognoosi. „Pärast esimest laagrit oli järgneval nädalal arengut näha. Kõik treenerid rääkisid, et võistlustel mängiti palju paremini kui enne. Ma usun, et lapsed tõesti arenevad laagris kõige rohkem,“ lausus juhendaja.

Laste sõnul nautisid nad laagrit väga. „Mulle meeldisid kõige rohkem mängud ja treenerid,“ ütles Anastacia Rudenko.

Ekaterina Sidortsova lisas: „Leidsin palju uusi sõpru ja mulle siin väga meeldis. Kõige rohkem meeldis rannas losse ehitada.“ Laagrist kingituseks saadud jalgpalli loodab ta kasutama hakata peaaegu igapäevaselt.

„Siin oli päris lõbus ja juhtus naljakaid asju, näiteks vahepeal tulid omaväravad,“ märkis Henri Vaisma, kellele meeldis kõige enam treenimine ja jalgpalli mängimine. „Mõnikord ei viitsinud algul kuhugi minna, aga pidi minema ja pärast oli nii lõbus.“

FOTOD ja VIDEO: Ly Unga