Volta U11 poole hooaja kokkuvõte: poisid on mänginud erinevatel positsioonidel

Põhja-Tallinna JK Volta U11 võistkonna treenerid Vladimir Batanov ja Karl Karimõisa
jäid hooaja esimeses pooles tehtud arenguga rahule.

 „Üldiselt olen rahul, sest arengut on näha. Oleme ka poistele öelnud, et meil on esimene aasta ja me ei rõhu väga tulemuste peale. Oluline on saada aru, mis mäng on jalgpall ja kuidas seda mängitakse, millised on reeglid jne,“ selgitas Karimõisa.

Batanov ütles omaltpoolt: „Esimese poolajaga võib rahul olla. Arvestades seda, et oleme algajad ja oleme teinud koos trenni vähem kui aasta, on toimunud märkimisväärne areng.“

„Oleme pööranud tähelepanu palli valdamisele, palli kontrollile ja triblingule. Praegu käib töö söötude andmise ja löökide kallal. Mängudes roteerime koosseisu, tahame vaadata, kuidas poisid mängivad erinevatel positsioonidel,“ lisas Batanov.

Mänge on Volta võistkonnal olnud U11 liiga kolmandas alagrupis seitse. Kõigi vastastega on praeguseks täpselt ühe korra kohtutud. Nii noores vanuseklassis ametlikult tulemusi ei märgita ja tabelit ei peeta, sest skoor pole esmatähtis, aga asjaosalised ise saavad mõistagi aru, kas nad võidavad või kaotavad.

„Kui meie vastased on juba aastaid jalgpalli mänginud ja meie alla aasta, siis on loogiline, et mingit imet seal ei sünni. Kuid on ikkagi hea meel, et oleme suutnud võtta paar võitu ja mänginud väga võrdselt vastastega, kes on jalgpalliga tegelenud pikemalt,“ märkis Karimõisa.

Batanov oli õnnetu Hiiu kunstmurustaadionil toimunud matši pärast, milles Volta jäi alla Nõmme Kalju FC II võistkonnale. „Kaks-kolm võistkonda on meist paremad, ülejäänutega võib vabalt mängida. Eriti kahju oli saada Nõmme Kaljult 0:3 kaotus, sest meil olid momendid ja seisul 0:2 ka penalti, aga midagi pole parata,“ tõdes ta.

Tulijaid rohkem kui minejaid

Treenerid on saanud kinnitust tõsiasjale, et need, kes trennides rohkem kohal käivad, arenevad jõudsamalt. Mõned lapsed on kohal praktiliselt iga kord, mõned on vahel hõivatud millegi muuga.

„Loogiline on, et selles vanuses poisid tegelevad ka muude asjadega ega jõua iga kord jalgpallitrenni. Aga üldiselt olen kohalkäimisega rahul, alati on olnud trennis piisav hulk poisse, et saaks pidada normaalse trenni,“ sõnas Karimõisa.

Rahul võib olla ka sellega, et mängijate hulk pigem kasvab. „Hooaja jooksul on meilt lahkunud üks poiss, ta ei käinudki eriti trennides. Juurde on tulnud kolm poissi, ootame, millal saame nad ka oma meeskonda registreerida. Kaks poissi on veel avaldanud soovi meiega trennis käia ja tulekul on neid veel,“ tutvustas Batanov olukorda.

Karimõisa lisas: „On hea meel, et rohkem on tulnud juurde kui lahkunud. Ja need, kes on tulnud, on andnud meile ka kvaliteeti natuke juurde.“

Hooaja teine pool toimub augustist septembrini. Järgmine mäng on Voltal kavas 5. augustil kell 15.00, kui Viimsi Pargi palliplatsil on vastaseks Tallinna Kratid.

„Kui suudaksime võtta hooaja teises pooles kas või ühe võidu rohkem, siis ma olen juba väga õnnelik. Teeme korralikult trenni edasi ja vaatame, äkki suudame üllatada ja olla võrdsem vastane ka väga tugevatele,“ vaatas Karimõisa optimistlikult tulevikku.