Lumel ja jääl treeninud esindusmeeskond on pikkade väljasõitudega hooajaks valmis

Mullu III liiga põhja tsoonis hooaja 19 järjestikuse võiduga lõpetanud ja kindla esikoha
teeninud Põhja-Tallinna JK Volta esindusmeeskond alustab uut liigahooaega juba sel pühapäeval. Tänavu kuulub Volta Teise liiga põhja/ida piirkonda.

Kas kõik talvised plaanid said meeskonnal täidetud? „Mis sa siin ikka plaanid, suured plaanid tegi ilmataat,“ vastas peatreener Tarmo Rüütli. „Vahepeal kukkus hallikene pikali ning käisime lume ja jää peal A. Le Coqis, seega nii-öelda lõbutseda oleme saanud küll.“

Volta võitis kõik viis hooajaeelset sõpruskohtumist, neist neli vähemalt kolmeväravalise ülekaaluga. „Kontrollmängud on läinud hästi, mehed on ilusasti hasarti täis,“ kiitis Rüütli.

Kuna III liiga on jaotatud neljaks piirkonnaks, aga II liiga ainult kaheks, siis on mängude geograafiline ulatus sel aastal suurem kui eelmisel. „Enam ei ole nii, et enamus võõrsilmänge saab Tallinnas ära pidada. Nüüd on vaja elada sellises jalgpallivõistkonna režiimis – teha pühapäeviti pikki väljasõite Tartusse ja Narva. See nõuab omamoodi keskendumist, pead olema puhanud ja valmis hommikul vara sõitma. Aga loodame, et mehed saavad hakkama,“ rääkis peatreener.

Täiendused Premium liigast

Talvisel üleminekuperioodil on meeskonnast lahkunud kaheksa mängijat, kuid kaheksa uut on tulnud asemele. Lahkunute nimekirjast torkab eredaimalt silma Ian-Erik Valge, kes kõmmutas mullu 34 väravat, olles terve III liiga resultatiivseim mängija.

Rüütli tunnistas, et Valgel oli eelmise hooaja edus märkimisväärseid teeneid. „Meeskonnad, kellel on olemas nii hea realiseerija nagu Valge, omavad kindlasti suuremaid eeldusi. Aga loodame, et tema koha võtab keegi teine üle,“ lisas juhendaja.

Uutest liitujatest koguni viiel on olemas meistriliiga kogemus. Neist kaks – Jarmo Ahjupera ja Kaspar Mutso – mängisid Premium liigas veel mullugi.

„See klubi asub kodu lähedal, kuna elan Pelgulinnas, ja on ka logistiliselt heas kohas. Lisaks on treeneriks Tarmo Rüütli, keda tean hästi,“ põhjendas Ahjupera Voltaga liitumist. „Siiamaani on olnud kõik positiivne. Kollektiiv on normaalne ja kõik naudivad jalgpalli.“

Ahjupera tunnistas, et kõiki mänge ta hooaja jooksul kindlasti kaasa teha ei jõua: „Töö ja pere nõuavad ka oma aja.“

„Mitmed mu sõbrad on siin mänginud. Kui mulle tuli kõne ja kutsuti siia, siis mõtlesin, et miks ka mitte,“ selgitas Voltaga ühinemist Mutso. „See on väga hea sats, kus on lisaks minule veel mitmed uued täiendused, näiteks Ahjupera. Kogemuste ja nooruse vahel valitseb hea tasakaal. Arvan, et läheme tabeli tippu sihtima.“

Enne üleeilset treeningut ütles Mutso, et see on Voltas alles tema kolmas trenn. See aga ei tähenda, et ta oleks talvel niisama diivanil lesinud: „Olen käinud jõusaalis ja sõitnud jalgrattaga, nii et mingi füüsiline pagas on mul vähemalt all.“

Liialt domineerima minnes võib näppu lõigata

Rüütli hinnangul võiksid Voltale uuel hooajal edu tuua kollektiivne kaitsemäng ja efektiivne rünnak. „Meil on olemas tüübid, kes peaksid suutma vastaste selja taga tekkiva ruumi ära kasutada. Kui hakkame üritama ise liiga domineerivalt mängida, siis võime näppu lõigata,“ lisas ta.

Ahjupera nimetas meeskonna tugevustena tarka treenerit ja häid mängijaid. „Mutso on A-koondise vaateväljas olnud andekas mängija. Füüsiliselt väga head mustad mängijad on meil ka,“ märkis 33-aastane ründaja. „Vaatame, kuidas läheb. Ma ei tea, mis tasemel teised võistkonnad on.“

„Loodame olla meeskond, kes võidab rohkem kui kaotab. See liiga ei ole mulle tuttav, aga juba 1. aprillil hakkab asi lõbusa Narva-sõiduga pihta, nii et eks siis näis, mis tulemused tulevad,“ rääkis Rüütli, kelle sõnul meeskonnal vigastustega probleeme pole.

Volta esimene mäng toimub 1. aprillil kell 13.00 võõrsil Narva Transi duubelmeeskonna vastu. Narvalastel on juba kirjas 2:2 viik kohtumisest Tallinna FC Ararat TTÜ-ga. Volta esimest kodumängu saab vaadata 8. aprillil kell 17.00 ikka Sõle hallis, külaliseks on Maardu Linnameeskond II.

Hooajaeelsed sõpruskohtumised (ja Volta väravalööjad):
27.01. Põhja-Tallinna JK Volta – Pärnu JK Poseidon 3:0 (Aleksei Naariste 2, Daniil Kulagin)
25.02. Põhja-Tallinna JK Volta – Tallinna FC Hell Hunt 2:1 (Joosep Raudsepp, Princewill Ani)
04.03. Põhja-Tallinna JK Volta – Paide Linnameeskond III 4:0 (Aleksei Naariste 2, Innocent Kaduna, Princewill Ani)
11.03. Põhja-Tallinna JK Volta – Tallinna FC Ararat TTÜ 7:2 (Henry Niinlaub 2, Teet Kallaste, Aleksei Naariste, Princewill Ani, Andry Kahr, Innocent Kaduna)
23.03. Põhja-Tallinna JK Volta – JK Retro 6:3 (Princewill Ani 2, Jarmo Ahjupera, Dmitri Vassilenko, Vladislav Iljin, Evgeny Bnatov)

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Jarmo Ahjupera (Viljandi JK Tulevikust)
Janno Hermanson (Pirita JK Reliikviast)
Kaspar Mutso (Tallinna FC Levadiast)
Aleksei Naariste (Tallinna FC Castovanni Eaglesist)
Joosep Raudsepp (Pärnu JK Vaprus II-st)
Evgeny Spiridonov (FCI Tallinn U21-st)
Egert Urva (Tallinna FC Flora U19-st)
Arthur Vladõtšenko (Nõmme Kalju FC U21-st)

Välja:
Ian-Erik Valge (Paide Linnameeskonda)
Kirill Andreev (FC Zeniiti)
Hans-Kristjan Aasma (JK Retrosse)
Karl Oskar Haak (lõpetas jalgpalliga)
Daniil Kulagin (duubelmeeskonda)
Aleksandr Lazarev (lõpetas jalgpalliga)
Janek Remmelgas (keskendub rannajalgpallile)
Alen Stepanjan (ei jätka Voltas)

Meeskonna nimekiri:

Väravavahid:
#1 Mairon Pihor
#81 Janno Hermanson
#99 Kermo Nava

Kaitsjad:
#2 Karl Karimõisa
#3 Egert Heintare
#4 Teet Kallaste
#6 Andry-Reilo Kahr
#15 Dmitri Vassilenko
#17 Evgeny Spiridonov
#19 Romet Ridamäe (liitub mai teises pooles)
#24 Egert Urva

Poolkaitsjad:
#5 Silver Räämet
#7 Vladislav Iljin
#8 Kaspar Mutso
#16 Arthur Vladõtšenko
#25 Kaarel Kaarlimäe

Ründajad:
#9 Jarmo Ahjupera
#10 Aleksei Naariste
#11 Henry Niinlaub
#14 Joosep Raudsepp
#18 Evgeny Bnatov
#20 Princewill Ani
#23 Innocent Auta Kaduna

Peatreener: Tarmo Rüütli
Abitreener: Urmas Hepner