Kuidas valida trenni õige jalgpallijalats?

Et vältida vigastuste ohtu ning putsade kiiret lagunemist, on vaja valida õige jalats vastavalt pinnasele. Iga korgikombinatsioon on mõeldud kindlal pinnasel mängimiseks ning oluline on leida just enda treeningukohale sobiv jalanõu.

FG – Plastmassist korgid, mis on jalgpallurite seas kõige rohkem levinud ning mis on loodud naturaalsel murul mängimiseks. Korgid on koonuse kujuga. Plastikust korkidega jalanõud on loodud naturaalsele murule, et tagada jala stabiilsus. Sobivad hästi näiteks Rannavärava staadionile treenimiseks.

AG FG/MG või FG/AG  – Lühemad ja seest õõnsad plastmassist korgid, mis on mõeldud kõrgel kunstmurul mängimiseks, et tekitada antud pinnasel võimalikult vähe koormust põlvedele ja liigestele. Sobivad hästi Sõle staadionil mängimiseks

TF – Palju pisikesi korke üle kogu jalatsi talla, mis on mõeldudmadalal kunstmurul (sile, vaiba moodi kunstmuru) mängimiseks. Sellisel kunstmuru jalanõul on tihedamalt korke, kui ühelgi teisel jalgpalli jalanõul. Tihe kork talla all elimineerib surve ja seega ei põhjusta nii tihti põlvevalu ja vigastusi. Sellise tallaga sobib hästi Kalamaja Põhikooli staadionil mängimiseks.

IC – Sile kummisest materjalist tald, et tagada parim pidavus ja haakuvus saalis mängides. Need jalanõud on ideaalsed kõva punnase jaoks. Välimuselt meenutavad kergeid tenniseid, seega võib nendega tegelikult ka tänaval kõndida.